Svadba

Ako sa rozlúčiť so slobodou

Nastal čas, kedy sa Vaša najlepšia kamarátka bude vydávať? To znamená, že Vám pripadla fantastická úloha, zorganizovať perfektnú rozlúčkovú párty. Úprimne… netreba mať obavy. Budete potrebovať trochu trpezlivosti, dostatočné množstvo vína a skvelú bandu žien.

Ako na to? V prvom rade sa porozprávajte s budúcou nevestou, aký typ rozlúčky by uprednostnila. Či by to mal byť relax vo wellness, alebo možno niečo viac vzrušujúcejšie.Taktiež Vám povie mená ľudí, koho kontaktovať. Najlepšie je prebrať si tieto prvé kroky tak dva mesiace vopred.

Ďalším krokom je dať dokopy zoznam hostí a taktiež rozpočet. Príspevok od každého zúčastneného určite pomôže skvelému programu. Následne sa treba poriadne porozhliadať po dostupných miestach, cenách, ubytovaniach či iných alternatívnych možnostiach. Všetko to potom ukážte ostatným dievčatám a rozhodnite sa pre ten ktorý balík, s ktorým budú všetky spokojné.

Ak máte vybraté, môžete znovu obvolať všetkých hostí pre potvrdenie účasti. Následne sa dá rezervovať bar, reštaurácia, hotel či aktivita. S každým plánovaním nejakej party sa spolu s organizovaním naskytujú i otázky, s ktorými si nevieme dať rady.

Je to napríklad otázka, či by budúca nevesta mala vedieť o plánovaní, alebo by to malo byť prekvapenie. Väčšina rozlúčok je pripravená za pomoci budúcej nevesty. Ale ona nemusí vedieť úplne o všetkom pripravovanom. Nemusí byť informovaná, čo sa bude diať. Väčšinou by sa mala dozvedieť len dátum, mená pozvaných hostí a miesto konania párty. Je potrebné vedieť, či oslávenkyňa je spontánna osoba, alebo radšej má rada všetko naplánované týždne vopred. Či sa na dovolenku balí poslednú hodinu pred odchodom na letisko, alebo jej kufor je zbalený už pár dní predtým. Prvý typ osobnosti bude milovať prekvapenia, druhý (typ) ich bude neznášať.

Otázkou číslo dva je, či by sa mali pozývať aj matky. Tradičné rozlúčky sa konali so všetkými ženami v rodine a pár rodinnými priateľkami. Je potrebné si uvedomiť vek a správanie sa matiek k sebe a vzťahy k budúcej neveste. Ak sú mladé a s dostatočne otvorenou mysľou k užívaniu rozlúčky so slobodou, bolo by skvelé ich tiež pozvať. Samozrejme, pokiaľ ich tam oslávenkyňa doslova chce. Ak však je program plný drinkov a tancovania s rôznymi inými odvážnosťami, matky by mali radšej zostať doma. Program typu SPA deň a po ňom nejaký ten obed či večera, tak to už hej, tam sa matky veľmi rady pridajú. Taktiež môžete pomyslieť na kompromis a mať napr. poobedné posedenie s matkami a potom večer by patril kamarátkam.

Nasledujúca a veľmi zaujímavá téma je striptér. Niektoré dievčatá to vnímajú tak, že rozlúčka so slobodou nie je tou pravou rozlúčkou bez mužského striptízu. Ak sa budúca nevesta cíti nepríjemne v spoločnosti striptéra, tak odpoveď je definitívne nie. Ale ak je otvorená takýmto myšlienkam, tak do toho! Je to koniec koncov jej posledná noc slobody. Ak nechcete svoj večerný program presunúť do striptízového klubu, môžete najať striptéra priamo k Vám na párty, nech už je to kdekoľvek. Samozrejme je na Vás, či si budete priať, aby zo seba dal dolu všetko, alebo si niečo malé na sebe nechal.

Ďalšou dôležitou otázkou je, či rozlúčka má byť na jednu noc, alebo viac. Môžete do plánovania zakomponovať objednanie prenocovania a ďalší deň by patril práve tomu odpočinku, kedy si doprajete nejaké to wellnes. Samozrejme, táto verzia rozlúčky sa predpokladá za finančne náročnejšiu. Ak plánujete program spolu s nevestičkou, tak ona Vám povie, či preferuje radšej jednodňové oslavovanie s množstvom hostí, alebo si predstavuje víkend s užším kruhom najlepších kamarátok.

Pri plánovaní rozlúčky myslite aj na vyplnenie večera. Aktivít, hier a iných odvážností spojených s rozlúčkou so slobodou je nespočetné množstvo. Hlavne myslite na svoju nevestičku, čo by si ona priala. Na záver ešte dodávam zlaté pravidlá rozlúčky, na ktoré nesmiete zabúdať:

  1. Hviezdou večera je vždy budúca nevesta. Aj keď ste sa prípravami natrápili Vy, ona by mala byť centrom diania celý čas a nemala by byť nechaná sama.
  2. Čo sa stane na rozlúčkovej párty, ostane to iba medzi zúčastnenými.
  3. Zvoľte si tému večera, i keď by to malo byť len požiadanie všetkých hostí o oblečenie  sa do ružového alebo niečoho s flitrami.
  4. Skupina by mala vždy zostať spolu. Nerozdeľujte sa na menšie skupinky. Snažte sa, aby sa budúca nevesta cítila Vami obklopená a šťastná.
  5. Nežiadajte budúcu nevestu o nič krkolomné, i keď je to jej večer. Mala by byť hosťom  a užívať si všetko navôkol.

A na záver… Vedeli ste?

Pôvodne s rozlúčkou so slobodou začali ženy a prvá zmienka o takejto rozlúčke siaha až do roku 1620. Predstava krásnych rituálov kúpania, olejovania a užívania slobody Gréckych žien… Taktiež sa smiali a bez pochýb rozprávali o svadobnej noci a … veď viete. Pretože to je presne to, čo my ženy robíme: rozprávame sa, chichoceme a zdieľame príbehy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.