Svadobné topánky

Mnoho žien si myslí, že nájdenie perfektného páru svadobných topánok je tak náročné ako nájdenie perfektných šiat. No nemusí to byť tak. Najprv si určite štýl topánok, ktorý bude spolu so šatami ladiť. Taktiež je dôležité vsadiť sa pohodlnosť, aby Vám nové topánky nespôsobovali bolesť vo Váš veľký deň. K výberu svadobných topánok je toho veľa, čo treba vedieť. Ak čoskoro plánujete kráčať k oltáru, tak si pozorne prečítajte nasledujúce riadky.

Svadobné topánky s vysokým opätkom sú populárne u neviest v celom svete. Pridávajú eleganciu a šmrc celému outfitu, predĺžia Vám nohy a dodajú výšku, ktorá je užitočná, ak si beriete vysokého muža.Často si nevesty obúvajú vysoké topánky preto, aby boli niečím špeciálne v ich svadobný deň.  No to zaberie len veľa námahy a možno spôsobí aj veľa bolesti.

Ak nezvyknete nosiť vysoké topánky, jednorázový skok na vysoký podpätok Vás len doženie ku kolíziam, prípadne ku pádu. A tým by sa Vaša ceremónia nemusela skončiť dobre. Buďte realistické o tom, čo si oblečiete a obujete. A pamätajte, že musia byť dostatočné pohodlné, aby ste vydržali celý deň, aj noc. Ak obúvate vysoké topánky len preto, lebo máte príliš dlhé šaty, tak verte, že pošmyknutie Vás čaká skôr, či neskôr, ale určite. Tento problém sa dá vyriešiť širším kruhom v spodničke pod šatami. Tým pádom sa šaty nadvihnú a nebudú už dlhé, takže pokojne môžte obuť aj nižšie topánočky.

Noste podobné topánky

Nosiť topánky s rovnakou výškou opätku je to najlepšie, čo môžete urobiť pred kúpou tých pravých svadobných topánok. Ak ste si ich ešte nezakúpili, tak noste na bežné nosenie topánky im podobné a sami uvidíte, či s nimi budete spokojné.

Myslite, po čom budete chodiť

Ak plánujete svadobnú hostinu umiestniť niekam von, na záhradu, či park…. radšej  si nevyberajte veľmi vysoké a tenké ihličky. Takisto, ak máte drevený tanečný parket. Poobzerajte sa za nižšími a najmä širšími topánkami. Širšia podrážka Vám dodá pohodlie.

Topánky na tématickú svadbu

V poslednej dobe je moderné organizovať tématické svadby. To znamená, že nielen výzdoba, ale aj oblečenie a obuv musia byť zakomponované do tejto témy. Napríklad tématickou svadbou môže byť štýl 50.rokov, alebo 90.tych rokov, alebo témou svadby môže byť nejaký obľúbený film, či muzikál, alebo téma starodávnej ľudovej svadby. Takýmto tématickým svadbám budeme venovať jeden celý článok. Nezabudnite, že topánočky sa musia do témy a k Vášmu oblečeniu hodiť farebne, dizajnovo i výškovo.

Zladenie so svadobnými topánkami

Hľadanie vhodných topánok znamená aj spoluprácu so šatami. Porovnávajte materiál šiat a topánok. Takisto aj farbu, existuje viac odtieňov bielej. Ak máte dlhé šaty, dajte si pozor na topánky s rôznymi ornamentmi, či zdobenými opätkami, aby nepoškodili látku šiat. Ak sú Vaše šaty krátke, topánky sú na očiach a vtedy môžu byť vzorované a trblietavé topánky viac zaujímavé.

Starostlivosť o nôžky

Pamätajte na príjemnú pedikúru pred Vašim veľkým dňom. Pedikúra Vám pomôže zrelaxovať a osviežiť Vaše nôžky, aby ste sa cítili špeciálne. Určite to na krásnej neveste ukáže perfektne. Čisté, upravené a hladké nôžky zaujmú aj Vášho novomanžela, ktorý to veľmi rád ocení aj pri masáži po pretancovanej noci.

    Ak aj Vy milujete topánky, tak si spravte zo zháňania svadobných topánok plného stresu príjemnú záležitosť. Berte to ako úžasnú príležitosť na kúpu nových topánok a tešte sa z toho. Dbajte na výšku, farbu, pohodlnosť, materiál a hlavne na Vašu intuíciu. Ak pri kupovaní aj Vy načúvate hlasu Vašej intuície, tak sa ňou nechajte viesť. Nikdy nesklame.