Výber miesta – základ brilantného svadobného plánovania

Každá z nás si už aspoň raz položila otázku – Kde by sa mal odohrávať môj veľký deň?

Keď si ja predstavím miesto, ktoré by malo byť jedinečné, nádherné a nezabudnuteľné, napadá ma svadba na bielej piesočnatej pláži. Navôkol vysoké zelené palmy, sedeli by sme na vankúšoch (priamo na piesku), bolo by počuť more, naokolo by horeli samé sviečky…. No nádherná predstava….

Myslím, že každá z nás má vlastnú predstavu o tom svojom romantickom mieste, na ktoré by sa tak ľahko nezabudlo.

Ale povedzme si úprimne, to všetko ostáva len v predstavách. Keď sa vrátime do reality, prvé na čo si spomenieme sú peniaze.  Bohužiaľ aj v tomto prípade to závisí len od nich. No a v druhom rade sú to samotné možnosti danej lokality, na Slovensku more s bielou plážou nemáme 🙁 .

V tomto článku sa chcem venovať hlavne miestu svadobnej hostiny, nakoľko miesto obradu je zvyčajne jednoznačné, resp. tam nemusíme toľko porovnávať. V budúcnosti sa však budem venovať aj tejto téme.

Takže poďme sa pozrieť na to,  aké máme reálne možnosti v Košiciach.

Vybrať si môžeme spomedzi hotelov, reštaurácii, ale využiť môžno aj kultúrny dom či jedáleň strednej alebo vysokej školy.  Ak by niekto túžil po romantickej svadbe na kaštieli, je tu aj tá možnosť, no nie je si veľmi z čoho vyberať.

Skôr ako sa dostaneme ku konkrétnym miestam, stanovme si rozhodujúce kritéria, ktoré majú najväčšiu váhu pri rozhodovaní. Pre niekoho môžu byť samozrejme aj iné, ale ja som sa zamerala na nasledovné:

  • poloha miesta – vieme sa na to pozrieť z dvoch uhlov pohľadu. Po prvé sa treba zamyslieť nad tým, ako sa budem vo svadobný deň presúvať, kde bude obrad, kde sa budeme fotiť, aby sme sa nenaháňali z jedného konca mesta na druhý. Po druhé je to cenové hľadisko – mimo mesta je to väčšinou lacnejšia záležitosť.
  • kapacita – pre koľko hostí  je daná miestnosť vyhovujúca. Ideálne je si ísť pozrieť obdobne veľkú svadbu na danom mieste.
  • cena za menu – strava tvorí podstatnú časť rozpočtu svadby, tu je dôležité zistiť čo všetko má dané zariadenie v danej cene zahrnuté.
  • kvalita služieb – nielen kvalitná kuchyňa je dôležitá, ale aj, akí je obsluhujúci personál. Nikto by predsa nechcel, aby ho obsluhoval zamračený a spomalený čašník.
  • ochota a komunikácia zo strany zariadenia – Ako reagujú na Vaše, nie bežné požiadavky? Sú ochotní vyjsť Vám v ústrety s netradičným menu? Je komunikácia s nimi pre vás príjemná?

Okrem nich by sme však mali zistiť mnoho ďalších informácii: či si je možné priniesť vlastný alkohol a občerstvenie, aké ďalšie poplatky si zariadenie účtuje (napr. tvz. korkovné za fľašu), aké sú možnosti na parkovanie, či je k dispozícii nejaká miestnosť a napríklad nakuknúť aj na toalety.

Ak sa budete rozhodovať nezabúdajte ešte na jednu vec. Priestor môže byť prekrásny, ale ak sa hostia baviť nebudú, je Vám to na nič. Radšej zainvestujte do skvelej kapely, či sprievodného programu pre hostí, veď aj z kultúrneho domu viete vyčarovať správnou výzdobou oveľa kúzelnejšie miesto ako je 5 hviezdičkový hotel.

Na záver pripájam zoznam zariadení v Košiciach, kde sa môže Vaša hostina konať. Zoznam je priebežný a ďalej ho budeme dopĺňať, aj na základe Vašich odporúčaní. Postupne ich budeme navštevovať a zistíme informácie, ktoré Vám môžu pomôcť pri výbere toho správneho miesta pre Váš svadobný deň. Tie budeme uverejňovať v ďalších článkoch, pripojíme k nim náš pohľad a samozrejme recenzie neviest, ktoré si tam už svadbu absolvovali.

AULA spoločenské centrum

Best Western Hotel Roca***

Boutique Hotel Chrysso ****

Boutique Hotel Maraton ****

Eco friendly Hotel Dália****

Frank Café Restaurant‎

Gastromila

Gatrorekrea

Ges Club

Golden Royal Boutique Hotel & Spa ****

Hotel Allesandria ***

Hotel Ambassador ****

Hotel Centrum***

Hotel Doubletree by Hilton ****

Hotel Gloria Palac ***

Hotel Yasmin ****

Hotel Zlatý Dukát ****

Jedáleň Lesy

Košicehotel ****

Kultúrny dom Myslava

Kultúrny dom Vyšné Opátske

Pension Barca***

Penzión Platz

Privilege Hotel & Restaurant****

Reštaurácia Cassovia

Reštaurácia a kaviareň Magnólia

Reštaurácia Ryba Anička

Reštaurácia Stará Sýpka

Reštaurácia Štadión

Reštaurácia Tip – Top

Reštaurácia Tobi

Rokoko Hotel***

Rubikon

Rubín restaurant

Spoločenská miestnosť SPŠ elektotechnická

Spoločenský pavilón

Strojár

Školská jedáleň Jedlíková

Školská jedáleň pri SOU Obchodnom

Školský internát A.Garbana

Školský internát Medická

Tanečná sála Tabačka

TeleDom *** Hotel

 

Aprés-ski Jahodná Reštaurácia & Bar

Hotel Bonaparte ****

Hotel Bankov ****

Hotel Dam

Hotel Slamený dom ***

Kultúrny dom Šebastovce

Penzión Lesanka **

Zlatý Jeleň pension