Ako si pripravujem vlastnú svadbu – časť 1.

Už je to nejaký ten mesiac, čo sme si stanovili termín našej svadbičky.  Nakoľko sú svadby mojou “prácou” neberiem jej plánovanie a ogranizovanie ako niečo náročné a stresujúce. Jediné, čoho sa bojím je, že “sklamem” svoje okolie. Keďže pracujem ako organizátorka svadieb, každý očakáva, že tá moja bude vyzerať ohromujúco a bude najlepšou, akú som kedy robila. Najlepšou samozrejme bude, pretože bude MOJA, ale nepotrebujem, aby bola ohromujúca. Túžim po jednoduchom a pre nás jedinečnom dni.

Aktuálne je to 9 mesiacov, keď si povieme svoje ÁNO.  Aj tak si myslím, že je ešte veľa času, ale uvedomila som si, že mám naozaj jedinečnú príležitosť pripraviť svadbu prívlastkom DIY.

Počuli ste už o termíne DIY? Skratka, v celom znení Do It Yourself,  slovensky znamená Urob Si Sám.

I keď to pre veľa neviest vyzerá ako skvelá myšlienka, vôbec to nie je jednoduché. Skutočnou DIY svadbou by mala byť označovaná tá, pri ktorej si nevesta pripraví sama naozaj všetko. Napríklad si sama napečie svadobné koláče. A to si myslím, že v dnešnej dobe nie je možné. Nemám na mysli, že by som to nezvládla, veď aj ja, keby sa do toho pustím, tak tie koláče napečiem, ale z časového hľadiska si to posledné dni pred svadbou neviem predstaviť. Nevesta aj pred svadbou musí chodiť do práce a koláče si  predsa neviete napiecť priebežne pol roka pred svadbou.

Takže ak vylúčim to, čo sa jednoducho samostatne nedá urobiť, najbližších 9 mesiacov budem čo najviac vymýšľať a tvoriť a o všetkom vám samozrejme napíšem a pripojím aj fotky a návody. Článočky, ktoré vám prinesiem nebudú samozrejme len o mojej hand-made tvorbe, ale  pridám aj info a rady o klasických veciach v rámci plánovania, na ktoré nevesta nesmie zabudnúť.

Aj vy ste si pripravovali svadbu sami? Napíšte mi, veľmi rada sa nechám inšpirovať a môžete sa so svojimi DIY skúsenosťami podeliť aj s ostatnými.