10 receptov pre šťastné manželstvo

Existuje ideálne manželstvo? Nie. Že vy také poznáte? Možno sa takým javím len na vonok. A možno tí dvaja poznajú tajný recept pre šťastné manželstvo. Je to recept starý, overený tisíckami manželstiev pred tým vaším. Je z čias, kedy sa prvá manželská hádka nekončila rozvodom, ale vzájomným odpustením. Vyskúšajte aj vy ochutnať tieto recepty. Alebo aspoň jeden z nich. Uvidíte, že vášmu manželstvu zachutia.

  1. Na skvelej vzájomnej komunikácii sa oplatí pracovať celý život.

Základom všetkých sporov je zlá alebo žiadna komunikácia. Bez slov človek ťažko pochopí toho druhého. Komunikujte, komunikujte, komunikujte!

  1. Nikdy nepodceňujte silu obyčajného počúvania.

Poznáte ten pocit, keď sa môžete niekomu vyrozprávať a v tej chvíli z vás všetko opadne? Doprajte ten skvelý pocit vášmu partnerovi.

  1. Zanedbávajte radšej celý svet, ako jeden druhého.

Radšej špinavý riad ako osamelý manžel s ovládačom v ruke na gauči. Nič nie je dôležitejšie ako vzťahy. Keď budú dobré vzťahy, bude aj umytý riad. Rád vám s ním pomôže, uvidíte.

  1. Nikdy sa nehnevajte obaja v tú istú chvíľu.

Aby konflikt mohol skončit zmierením, je dobré, aby bol jeden nahnevaný menej, ako ten druhý. Inak hrozí tichá domácnosť. A ticho nerobí dobre vzťahom – viď recept č. 1.

  1. Nikdy nevynášajte chyby z minulosti.

Poučte za s minulosti, žite v prítomnosti a nelámte si príliš hlavu nad budúcnosťou. Osloboďte sa od pocitov, ktoré vám bránia v šťastnom partnerstve.

  1. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste nevyriešili problém.

V opačnom prípade sa stanú dve veci. Nebude spať a nevyriešite problém.

  1. Aspoň raz denne povedzte tomu druhému niečo pekné. 

Potešte jeden druhého každý deň milým slovom, gestom alebo drobným darčekom. Obaja si to zaslúžite.

  1. Nikdy na seba nekričte, pokiaľ nehorí dom.

Ako sa zvykne vravieť, krikom sa nič nevyrieši. A naozaj je to pravda. Krikom sa len ublíži, vystraší, ale nikdy nie vyrieši.

  1. Ak má niekto vyhrať vašu hádku, nech je to ten druhý.

Neberte hádky až tak vážne. Nech sú vám ľahostajné natoľko, že pokojne nechajte vyhrať svoju polovičku. Aj to je spôsob, ako jej povedať „Milujem ťa!“.

  1. Často sa objímajte, bozkávajte a veľa sa smejte.

Užívajte si tieto výsady manželstva plnými dúškami. Nepremeškajte ani jeden moment, aby ste aj týmto spôsobom dali najavo svoju lásku.

Zaveste si tieto recepty na viditeľné miesto alebo si ich dajte hoci rovno do postele, aby ste si na ne spomenuli zakaždým, keď bude treba.

A aký je váš tajný recept na šťastné manželstvo?