Čaro svadieb v zimnom období

Zimná chladivá svadba je v poslednej dobe stále obľúbenejšia a vyhľadávanejšia. Veď na koľkých letných svadbách ste už doteraz boli? A na koľkých zimných? Ľudí láka to, čo je neobkukané, prevratné a zaujímavé. Presne tak. Netradičnosť teraz letí. Ak ste sa rozhodli pre čarovnú zimnú atmosféru pre svoj veľký deň, máte toľko možnosti, ako to poňať.

Ak použijete napríklad biele a modré svetielka, znázornia Vám mrazivý štýl, kým sviečky vytvoria príjemnú hrejivú atmosféru. Vďačné biele kvietky je ľahko zohnať, a preto zimnú atmosféru a snehové dekorácie je možné a ľahké umiestniť skoro kamkoľvek. Keďže zimné svadby sa môžu považovať za mimosezónne, tým lepšie pre Vás. Znamená to množstvo zliav. Nemusíte sa taktiež obávať, že Vaša vysnívaná sála či obľúbená reštaurácia už nebude mať voľný termín.

Zimná svadba poskytuje pre fotografov niekoľko úžasných momentov na zachytenie. Krásne obrazce, ktoré vytvorí mráz na oknách či líčka vyštípané mrazom. Nie je nič krajšie ako krásna tvár v zime v hrejivom zimnom kabáte. Úplne ako z rozprávky o ľadovej kráľovnej. Ak by ste radšej volili fotografie z interiéru, môžete ich zrealizovať napríklad pri vianočnom stromčeku alebo pri horiacom krbe. A aké romantické budú fotografie v tmavej mrazivej noci s blikajúcimi svetielkami. Žijeme v hornatej krajine a naše Tatry priam lákajú k takýmto výnimočným situáciám. Zasnežené pohoria v pozadí na fotografiách či lyžiarska alebo chatková tematika? Aj to je možné.

A čo zimná kytica? Mali by ste voliť červené alebo biele kvety. Ale je tu aj množstvo iných možností a kombinácii. Môžte si zvoliť doslova kráľovskú kyticu hodnú ľadovej kráľovnej so striebornými doplnkami alebo krištáľovými detailmi. Mnoho snúbencov sa oblieka v svoj svadobný deň do strieborno-bielych farieb. Čo tak zaexperimentovať s červenou alebo zelenou?

K zime a k zimnej svadbe neodmysliteľne patria rôzne trblietky, ozdoby, krištáliky, teda všetko, čo svieti, bliká alebo sa leskne. Vaše šaty, topánky i bižutériu môžete takisto voliť v tomto zimnom tóne.

Všetko Vaše jedlo môžete zaaranžovať v duchu zimy. Zahrejte svojich hostí s krásnymi zimnými svadobnými vôňami a príchuťami. Myslite na sezónne nápoje. Môžete servírovať sezónny punč s množstvom korenia alebo horúcu čokoládu na zohriatie hostí. Vhodný je tiež vaječný likér, brandy alebo brusnicový nápoj. Taktiež je možné podávať korenené varené víno a cider. Rozvoniavať môže škorica, medovinka, koláčiky. Vianočné sviečky sú dobrou voľbou pre obdarovanie svojich hostí, takisto niečo sladké na jedenie ako napríklad perníčky, či medovníčky.

Ak Vám praje aj počasie a všetko je pokryté bielou perinou, nádherný by bol príchod mladomanželov na koči ťahanom na saniach. Krásne cencúliky dotvárajú výzdobu budov. Ďalšou výhodou svadieb v zimnom období je aj to, že sa Vám nebudú kaziť koláčiky a torty. Máte ich všetky pekne zachladené. Nevesty či družičky alergičky sa nemusia obávať alergie z kvetov kvitnúcich v lete. Nevesty sa  v šatách nepotia.  Nemusíte sa báť, že ten či onen materiál šiat je hrubý a že sa v ňom roztopíte.


Chcete, aby celá Vaša svadba pôsobila romanticky a bola ako z rozprávky? Nebojte sa zorganizovať ju práve v zime.