Svadobná kytica, ktorá nikdy nezvädne

Viete si predstaviť nevestu bez svadobnej kytice? Ja tiež nie. To je akoby si predstaviť auto bez kolies.

Kytica jednoducho dotvára, ako hovoria nákupné maniačky, celkový svadobný outfit. Je to prvok, ktorý podčiarkne krásu šiat a s kľudným svedomím ju označím “šperkom nevesty”, ktorý má väčšiu hodnotu ako hocijaký drahý kov.

Súhlasím s názorom, že nádherné živé a voňavé kvety nemôže nič nahradiť, ale niekedy je praktickosť viac. Čo tým myslím?

Kyticu zo živých kvetov je najlepšie prevziať až ráno vo svadobný deň, aby vydržala krásna a svieža po celý deň. Ak je nevesta alergická, musí si veľmi dávať pozor na výber toho správneho druhu kvetov a poďalšie je potrebné sledovať, aby šaty neboli celé žlté od peľu.

Predchádzajúce nie je až taký problém, ale čo ja považujem za najväčšiu nevýhodu je, že je veľmi náročne si ju uchovať na pamiatku. Jednoducho zvädne. Nie všetky druhy kvetov sa dajú zachovať sušením.

Dnes sa čoraz viac do popredia dostáva alternatívne riešenie – látkové kytice.

Záľubu vo výrobe takýchto kytíc si našla aj Deniska z Michaloviec.

“Je to veľmi pracná a časovo náročná práca, ale tieto kytice ma doslova uchvátili. Moja svadobná kytica mi bohužiaľ zvädla a nezostala mi z nej žiadna pamiatka.”

História výroby látkových kytíc siaha do Japonska. Skladané kvetiny, ktoré zvyčajne nosia ženy ako ozdoby do vlasov, sa nazývajú TSUM KANZASHI. Na výrobu týchto kytíc sa používajú materiály ako satén, hodváb alebo čipka. Sú doplnené rôznymi korálikmi, perlami a ďalšími ozdôbkami.

Ako prezradila Deniska, dnes sú vo veľkej obľube kytice v tzv. vintage štýle. Najčastejšie si nevesty volia staroružovú, béžovú farbu a rôzne odtiene hnedej. A stále je hlavným prvkom čipka, ktorá dodáva kytici vznešenosť a luxusný vzhľad.

Výroba trvá približne 2 týždne, takže treba na to myslieť v dostatočnom predstihu. Každopádne, keďže takáto svadobná kytica nikdy nezvädne, môžete ju mať doma aj pár mesiacov pred svadbou. Zároveň Vám ostane aj na celý život a vždy,  keď sa na ňu pozriete, pripomenie Vám tie nádherné okamihy, ktoré ste prežili vo Váš svadobný deň.

Milé nevestičky, skúste sa teda zamyslieť nad touto alternatívou a dotvorte Váš výzor niečím netradičným a originálnym.